Le Village De Canada
| Gratis WiFi Gratis WiFi på værelserne | Indtjekning/Udtjekning Hurtig ind-/ udtjekning | Swimmingpool Indendørs swimmingpool |
| Aktiviteter Dykning Vandreture | Børnevenlig Tremmesenge/vugger Legeområde til børn | Aircondition Klimaanlæg |
| Kæledyr ikke tilladt |
Le Village De Canada tilbyder 10 værelses indkvartering 4 km fra Écomusée de Marie Galante. Feriehus har en terrasse.
Indkvarteringen ligger 15 minutters gang fra centrum af Faup. Det er 7 km fra Kreol West Indies. Petit-Bourg ligger inden for 42 km. Du kan komme til Habitation Roussel om få minutter i bil.
Der er en balkon og terrasse-restauranten på værelserne med udsigt over havet.
Gæster kan nå Le Village De Canada i bil fra Marie Galante lufthavn på 15 minutter.
- Lokale seværdigheder
- Touloukaera Charter3,8 km
- Guadeloupe Port Caraibes-Port de Folle Anse3,7 km
- Place de l'eglise3,6 km
- El Rancho2,9 km
- Ballet1,7 km
- Grotte de Notre-Dame de Lourdes3,3 km
- Simplon3,2 km
- Lufthavne
- Marie Galante lufthavn11 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Parkering
- Hurtig ind-/ udtjekning
- Kæledyr ikke tilladt
- Elevator
- Røgdetektorer
- Brandslukkere
Måltider og drinks
- Kedel
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
- Udendørs spiseområde
Aktiviteter og afslapning
- Indendørs swimmingpool
- Solseng
- Solterrasse
- Have
- Grillfaciliteter
- Dykning
- Vandreture
- Udendørs bad
På værelset
- Gratis WiFi på værelserne
- Klimaanlæg
- Lydisolerede vinduer
- Dagligstue
- Terrasse
- Spisebord
- Vaskemaskine
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
- Tremmesenge/vugger
- Legeområde til børn
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ❓
Hvor langt ligger Marie Galante fra Le Village De Canada villa?
Der er 5 km mellem Marie Galante og Le Village De Canada villa. - ❓
Hvor meget koster det at booke Le Village De Canada villa?
Den gennemsnitlige pris i Le Village De Canada villa er 97$. Kontakt overnatningsstedet for specifikke oplysninger. - ❓
Hvilke betalingsmetoder understøtter Le Village De Canada villa?
Le Village De Canada villa accepterer betalingsmetoder som Mastercard, American Express og Visum.